Den otevřených dveří na FBMI ČVUT v Kladně

V pátek 5. února nabídne Fakulta biomedicínského inženýrství ČVUT studentům středních škol, jejich učitelům, rodičům i všem ostatním zájemcům příležitost seznámit se s její činností, zaměstnanci a jednotlivými pracovišti.

Od 10.00 do 15.30 hodin tak budou společně se zajímavým programem pro návštěvníky přístupné laboratoře a učebny, kde probíhá výuka a výzkum studentů fakulty.

Program bude organizován do dvou shodných bloků, které začínají v 10.00 a v 13.00 hodin. Oba bloky zahájí děkan FBMI doc. MUDr. Jozef Rosina, Ph.D., po jehož úvodu bude následovat krátká prezentace jednotlivých studijních oborů, podmínek přijímacího řízení i možností studia v zahraničí.

Po vzoru oblíbeného hesla „škola hrou“ si všichni zájemci mohou na jeden den vyzkoušet studium biomedicínského inženýrství prostřednictvím získávání zápočtů do tzv. indexů prenatálního studenta ČVUT FBMI. Zápočty však nejsou zadarmo a připravena je pro vás celá řada předmětů a jednoduchých experimentů. Vyzkoušet budete moci ROBORUK – robotickou ruku, ovládanou svaly a vůlí, ověříte si zrak v laboratoři oční optiky a optometrie nebo otestujete svou stabilitu na balanční plošině. Bez obav ze špatné diagnózy budete moci vyšetřit „umělého pacienta“ od firmy METI, který je první svého druhu v ČR. V případě nejistoty dále nabízíme i bezplatný test zjišťování pohlaví tzv. „Sex test“ nebo detektor lži a mnoho dalších zajímavých atrakcí.

Vedle bohatého programu můžete této příležitosti využít k získání odpovědí na jakékoliv otázky a také k neformální konverzaci se studenty a pedagogy. Více o programu a Fakultě biomedicínského inženýrství naleznete na stránkách http://fbmi.cvut.cz.
--------------------------------------------------------------------
Fakulta biomedicínského inženýrství ČVUT v Praze se sídlem v Kladně je druhou nejmladší fakultou Českého vysokého učení technického v Praze a současně jedinou veřejnou vysokou školou ve Středočeském kraji. Fakulta byla založena před pěti lety a v současné době na ní studuje na 750 studentů v bakalářském, magisterském i doktorském studiu.
Bližší informace naleznete na www.fbmi.cvut.cz
nebo kontaktujte pr@fbmi.cvut.cz