Instruktor speleoalpinismu a speleologie na FBMI ČVUT

Pokud se zajímáte o speleoalpinismus a speleologii, tak vězte, že na Fakultě biomedicínského inženýrství ČVUT v Praze můžete nyní absolvovat jediný licenční kurz speleoalpinismu Instruktor speleoalpinismu a speleologie Fakulty tělesné kultury Univerzity Palackého v Olomouci. Kurz je dvousemestrový a jeho teoretická část probíhá v budově fakulty v Kladně.
Naučíte se v něm základní principy, znalosti a praktické dovednosti používané při speleologické činnosti, jako je využívání jednolanové techniky k aktivitám na povrchu i v podzemí, stavba a provozování lanových lávek, traverzů a lanovek, lanových hříček a lanových teambuildingových aktivit, práce ve výškách a nad volnou hloubkou, organizování výprav a exkurzí do jeskyní a jiného podzemí a další aktivity. V závěru můžete skládat zkoušky pro udělení licence. Pokud ji chcete získat, musíte absolvovat povinné přednášky a praktická cvičení v terénu, a na závěr složit teoretickou a praktickou zkoušku.

Kurs je otevřen všem zájemcům, nejenom tedy studentům a zaměstnancům fakulty. Poplatek na celý rok činí 200,- Kč a přihlásit se je možno ještě mailem na adrese lukas.becka@fbmi.cvut.cz, tel: +420 723 006 692.
--------------------------------------------------------------------
Fakulta biomedicínského inženýrství ČVUT v Praze se sídlem v Kladně je druhou nejmladší fakultou Českého vysokého učení technického v Praze a současně jedinou veřejnou vysokou školou ve Středočeském kraji. Založena byla před pěti lety a v současné době na ní studuje na 750 studentů v bakalářském, magisterském i doktorském studiu.

Bližší informace naleznete na www.fbmi.cvut.cz nebo kontaktujte pr@fbmi.cvut.cz