BUDOUCÍM ZÁCHRANÁŘŮM FBMI BUDE POMÁHAT ŠPIČKOVÁ MONITOROVACÍ JEDNOTKA S DEFIBRILÁTOREM

Ve středu 29. listopadu 2017 v 10:30 se na Fakultě biomedicínského inženýrství ČVUT uskutečnilo za účasti Ing. Miloše Petery - statutárního zástupce hejtmanky Středočeského kraje, MUDr. Martina Houdka - ředitele Zdravotnické záchranné služby Středočeského kraje a dalších hostů slavnostní předání monitorovací jednotky s defibrilátorem X series značky ZOLL, který byl pořízen z účelové dotace Statutárního města Kladna.
Monitor vitálních funkcí s defibrilátorem ZOLL X Series pomáhá řešit veškeré současné potřeby zdravotnických záchranářů při poskytování přednemocniční i nemocniční neodkladné péče, stejně tak má i nezastupitelné místo při výuce a přípravě studentů na toto povolání.
V současné době se tento přístroj řadí mezi technologické špičky na trhu. Přístroj je unikátní v několika ohledech. První výhodou je jeho hmotnost, která je oproti jeho konkurentům přibližně poloviční. Monitor vitálních funkcí umožňuje standardní sledování EKG, pulzní oxymetrie, NIBP, CO2, která využívají nemodernějších a nejpřesnějších čidel na trhu a inovativních přístupů, např. v měření neinvazivních tlaků.