Naši studenti druzí v akademickém mistrovství TFA "Nejdrsnější hasič přežije"

Dne 9. října 2014 se v Ostravě - Porubě v areálu kolejí Vysoké škole báňské – TU uskutečnil již druhý ročník akademického mistrovství České republiky v disciplínách TFA. Stejně jako v loňském roce, zde mělo zastoupení i České vysoké učení technické v Praze.
TFA (Toughest Firefighter Alive) aneb nejtvrdší hasič přežije je soutěž, kde se jedná o simulaci zásahové činnosti hasiče v zásahovém oděvu za použití dýchacího přístroje jako zátěže. Trať je postavena paralelně pro současný běh dvou soutěžících a je rozdělena do 4 úseků (časy ze všech čtyř úseků jsou sečteny a vyhodnoceny).
Po náročném boji obhájila mužská štafeta výborné 2. místo z loňského roku. Ve složení: David Cifera, Tomáš Petřivý, Petr Svoboda a Jaroslav Žalud.

Více informací z mistrovství viz přiložený příspěvek.