Nejlepším sportovcem ČVUT za rok 2016 vyhlášen student FBMI

Během Vánočního koncertu ČVUT, který se konal 15. prosince v Betlémské kapli, byly vyhlášeny výsledky ankety O nejlepšího sportovce ČVUT za rok 2016. V první pětici se umístili dva studenti Fakulty biomedicínského inženýrství.

Na prvním místě se umístil student Fakulty biomedicínského inženýrství ČVUT Ing. Vít Přindiš, který získal 1. místo ve vodním slalomu, disciplína K1, na Mistrovství Evropy v hlídkách, 11. místo v individuálním závodě na Mistrovství Evropy, 2. místo v celkovém hodnocení Světového poháru a 1. místo v Českém poháru.
Druhé místo za své výkony vybojoval Bc. Petr Šlajs z Fakulty stavební ČVUT, mistr světa v zimním plavání na trati 450 metrů v ruské Ťumeni. Tamtéž získal i 2. místo na trati 200 metrů. Tohoto závodu se zúčastnili sportovci ze 42 států.
Třetí místo patří atletce Kristiině Mäki z Fakulty stavební ČVUT, která zaběhla jako 9. nejlepší trať na 5000 metrů na Mistrovství Evropy v Amsterdamu a dále vybojovala 11. místo na halovém Mistrovství světa v Portlandu. Kristiina je také dvojnásobná mistryně Finska v běhu na 5000 a 1500 metrů.
Čtvrtým nejlepším sportovcem ČVUT za rok 2016 se stal atlet Ing. Jan Tesař z Fakulty biomedicínského inženýrství. Ten skončil 4. na Mistrovství Evropy v Amsterdamu ve štafetě 4 x 400 metrů, druhý na Mistrovství České republiky v hale a rovněž 2. na Mistrovství České republiky v běhu na 400 metrů venku.
Pátým oceněným sportovcem je posluchač Fakulty elektrotechnické ČVUT Bc. Lukáš Gdula, který reprezentoval Českou republiku v chůzi na Olympijských hrách v Riu de Janeiro a účastnil se Mistrovství světa v chůzi družstev. K jeho úspěchům patří také 1. místa na Mistrovství České republiky v chůzi na 50 a 20 kilometrů.

Všem oceněným blahopřejeme.