Zveme vás na přednášku: Léčba rakoviny „na míru“ v rámci cyklu Science Café

Přijďte si popovídat ve čtvrtek 17. 3. od 19 hod. do atria FBMI o vědě! Zveme vás na kladenské Science Café, diskusní večer, který představuje vědu jako dobrodružství.
Téma přednášky je Léčba rakoviny „na míru“ – Utopie, nebo blízká budoucnost? Přednášet bude RNDr. Karel Drbal, Ph.D. z Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v Praze a doc. MUDr. Tomáš Büchler, Ph.D., z 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Praze.
Nádorová biologie prošla v posledních padesáti letech mnoha zásadními obraty. Vědci se nyní soustředí na obrovskou různorodost nádorů a biologických procesů, které jsou příčinou toho, že náš imunitní systém nedokáže včas zasáhnout. Objevují se stále nové paradoxy, o kterých budeme diskutovat z pohledu biologa a lékaře.