British Council vyhlašuje další ročník soutěže FameLab

Dobrý den,

dovoluji si, přeposlat vám informaci, že British Council vyhlašuje další ročník soutěže FameLab. Samotné přihlášení je snadné a to na základě vyplnění přiložené přihlášky a její zaslání na e-mail: famelabcz@gmail.com

Uzávěrka přihlášek je 28. února 2016. Dotazy vítány na adrese dasa.sephton@britishcouncil.cz

jiri.bila@fs.cvut.cz

Pár slov o FameLab 2016

FameLab účastníkům nabízí šanci zlepšit své schopnosti v oblasti popularizace vědy a komunikace s médii. Deseti finalistům pak speciální víkendové školení a vstup do mezinárodní sítě finalistů.

Zároveň si klade za cíl přinést publiku aktuální ukázky toho, čím se v současnosti zabývá výzkum v oblasti medicíny, matematiky a přírodních a technických věd.

Každý soutěžící musí v pouhých třech minutách publiku a odborné porotě vysvětlit své/nějaké vědecké téma. Porota posuzuje, zda je vystoupení vědecky správné, srozumitelné laické veřejnosti a zajímavě podané / zábavné. V oblastních kolech ze soutěžících vybere deset nejlepších pro školení MasterClass a následující národní finále. Svůj vliv má i hlas publika.

Tato soutěž pro mladé vědce a vědkyně vznikla v Anglii v roce 2004 a od té doby se úspěšně šíří po světě. Do dnešního dne se soutěže zúčastnilo více než 5000 mladých vědců z 30 různých zemí 5 kontinentů.

V České republice FameLab probíhá pod záštitou předsedy Akademie věd ČR profesora Jiřího Drahoše.

Elektronická přihláška, informace, praktické tipy a vystoupení z minulých ročníků jsou k dispozici na www.famelabcz.com.

Přiložena je tisková zpráva a plakát letošního ročníku k případnému vyvěšení.

V případě jakýchkoli dotazů se na mne neváhejte obrátit.

S přáním příjemného dne,

D. Sephtonová

Dasa Sephton | Partnerships and Projects Manager

British Council | Bredovsky Dvur | Politickych veznu 13 | 110 00 Prague 1| Czech Republic