Fulbrightova stipendia pro výzkumné pobyty v USA

Vážení,

rádi bychom připomněli, že uzávěrka Fulbrightova stipendia pro vědce a přednášející na akademický rok 2015/16 je již 1.10.2014. Podrobnosti jsou na http://www.fulbright.cz/stipendium-pro-vedce-prednasejici-0 .

Dále připomínáme také Fulbright-Masarykovo stipendium vhodné jak pro doktorandy, tak pro ty, kteři Ph.D. již mají. Podrobnosti jsou na http://www.fulbright.cz/fulbright-masarykovo-stipendium-juniorska-kategorie (doktorandi) a http://www.fulbright.cz/fulbright-masarykovo-stipendium-0 (držitelé Ph.D.) .

Zároveň Vás prosíme, abyste nezapomněli na využití tradičního Fulbrightova programu, v jehož rámci přijíždějí do ČR přednášet na jeden či dva semestry američtí univerzitní profesoři. Seznam stipendistů, kteri budou působit v ČCR v r. 2014/15 je na http://www.fulbright.cz/americti-stipendiste-fulbrightova-programu-v-ceske-republice.

Ke krátkodobé návstěvě je však možné využít i pobytu amerických přednášejicích v dalších evropských zemích. Přehled naleznete na http://www.fulbright.cz/americti-stipendiste-v-evrope . V případě, že budete mít zájem pozvat některého ze stipendistů na Vaši katedru/fakultu, cestu stipendistovi uhradíme. V takovém případě, se na nás, prosím, předem obraťte.

Vedle tradičních Fulbrightových stipendií připomináme poněkud opomíjený program, leč velmi zajimavý program - Fulbright Specialist Program. Cílem programu umožnujícího dvou-až sestitýdenní hostováni amerických specialistů na univerzitních a dalších vzdělávacich institucích v ČR je nastartovat a rozvíjet spolupráci s americkými odborníky v celé škále oborů. Stačí vyplnit žádost, která je k dispozici na stránce Fulbrightovy komise. Uzávěrka žádostí je 1.10.2014 pro pobyty začínající v kalendářním roce 2015.
Veškeré podrobnosti o programu jsou na stránce http://www.fulbright.cz/hostovani-americkych-akademiku#tydny .

Se srdecnym pozdravem

Hana Rambouskova 


Dr. Hana Rambouskova

The J. William Fulbright Commission
Karmelitska 17, 11800 Prague 1, Czech Republic
Tel.: +420 2 2272 9987