Prvenství v soutěži O nejlepšího sportovce ČVUT za rok 2014 získal doktorand FBMI Ing. Vít Přindiš

Během Vánočního koncertu ČVUT, který se konal 4. prosince v kostele sv. Šimona a Judy, byly vyhlášeny výsledky soutěže "O nejlepšího sportovce ČVUT za rok 2014".

Na prvním místě se umístil vodní slalomář Ing. Vít Přindiš z Fakulty biomedicínského inženýrství, který získal 2. místo na mistrovství světa v závodě kajakářských hlídek, 2. místo v individuálním závodě a 4. místo v závodě kajakářských hlídek na mistrovství Evropy. V celkovém hodnocení Světového poháru na K1 obsadil 2. místo, je i mistrem České republiky v hlídkách i v individuálním závodě na K1.

Druhé místo vybojoval veslař Jan Hájek, student Fakulty elektrotechnické, mistr světa do 23 let na dvojce bez kormidelníka závodníků lehkých vah. Třetí místo patří mistryni světa a Evropy v aerobiku fitness, studentce Masarykova ústavu vyšších studií, Kristýně Koubové.

Další místa si rozdělili studenti Fakulty stavební, Ing. Michaela Dostálová, věnující se bojovým sportům, mistryně Evropy v brazilském jiu-jutsu, a Bc. Martin Egermaier, závodník v rychlostní kanoistice – skončil 3. na Akademickém mistrovství světa v deblkanoi na 200 m.

Rozhovor s Vítem Přindišem najdete na stránkách Českého rozhlasu.

Blahopřejeme a přejme mnoho sportovních a studijních úspěchů.