Pozvánka na přednášku "Současné klíčové problémy v oboru Medicína katastrof z pohledu významného zahraničního experta"

Ve středu 20. listopadu se koná od 12.oo do 13.4o h v posluchárně K1 v Kasárnách přednáška mimořádně významného odborníka v oblasti zdravotnictví a medicíny katastrof, hostujícího profesora Fakulty biomedicínského inženýrství ČVUT p. Kobi (Jácoba) Pelega, Ph.D., MPH z telavivské univerzity.

Jacob Peleg je ředitelem The National Center for Trauma and Emergency Medicine Research a
The Gertner Institute for Epidemiology and Health Policy, spoluzakladatelem nové koncepce medicíny katastrof, poradcem mnoha zahraničních institucí a spoluřešitelem mezinárodních programů, které řeší otázky ochrany obyvatelstva, zdraví a epidemiologie jak v Izraeli, tak i v zahraničí. Jeho přednáška se týká zdravotnické pomoci při mimořádných událostech a krizových situacích (medicína katastrof) a přednesena bude v anglickém jazyce.

Předpokládá se účast všech posluchačů studijních programů a oborů Ochrana obyvatelstva a vítáni jsou další zájemci, jak studenti dalších studijních oborů, zejména zdravotnického záchranáře, tak z řad akademických pracovníků fakulty, složek IZS, vědecko-výzkumných institucí a státní správy.

Ing. Jiří Halaška, Ph.D.