POZVÁNKA NA VELETRH VĚDY - PVA LETŇANY

Nejrůznější podoby vědy uvidí návštěvníci Veletrhu vědy na výstavišti PVA Expo Praha v Letňanech od čtvrtka 2. do soboty 4. června 2022. Mezi vystavovateli nebude chybět ani Fakulta biomedicínského inženýrství (FBMI) a Fakulta jaderná a fyzikálně inženýrská ČVUT v Praze.

Veletrh vědy, největší populárně naučnou akci v České republice, pořádá od roku 2015 Akademie věd ČR. Přibližně stovku expozic připravují pro návštěvníky rovným dílem vědecké instituce, univerzity i firmy. Organizátoři očekávají, že do Letňan zavítá během tří dnů na 30 tisíc návštěvníků.

Biomedicína umožní návštěvníkům vyzkoušet si vyšetření na detektoru lži nebo zjistit, jak moc jim do hlavy září mobilní telefon. Dozví se, jak je možné šíření elektromagnetických vln v lidské hlavě využít v medicíně, a ukáže, jak učí umělou inteligenci odhadovat emoce. Malí návštěvníci si budou moci udělat jednoduchý poznávací kvíz, jak moc znají orgány a kosti v lidském těle.

FBMI se orientuje zejména na projekty spojující oblast techniky, medicíny, zdravotních a sociálních služeb a ochrany obyvatelstva.

Veletrh je pro návštěvníky zdarma.