CENA WERNERA VON SIEMENSE VRCHOLÍ

Siemens oceňuje talentované studenty, vědce a pedagogy z technických a přírodovědných oborů. Mezi ty nejlepší rozdělí odměny v řádu statisíců korun. Práce do soutěže je možné zasílat až do 25. listopadu 2018.

Zájemci se o vítězství utkají v sedmi kategoriích – studenti a vědecké týmy se mohou sami přihlásit do kategorií o nejlepší výsledek základního výzkumu a o nejlepší diplomovou či disertační práci. Spolu s autorem vítězné práce ocenění získá také jeho vedoucí. Zajímavou odměnu mohou získat i vědecké týmy – za nejvýznamnější výsledek základního výzkumu si vítězové odnášejí 300 tisíc korun. Ocenění v soutěži se již tradičně dočká i nejlepší pedagogický pracovník – zde je cílem vyzdvihnout dlouhodobý přínos kvalitních pedagogů pro rozvoj českého školství.

V rámci Ceny Wernera von Siemense uděluje český Siemens i tři zvláštní ocenění, která mají za cíl upozornit na aktuální společenská témata. K podpoře diverzity ve vědě a zvýšení zájmu žen o vědu a výzkum vybírá nejlepší ženskou vědeckou práci. Ocenění za překonání překážek při studiu má za cíl motivovat zdravotně znevýhodněné studenty. Vůbec poprvé se zvláštního ocenění dočká nejlepší absolventská práce na téma podle konceptu Průmysl 4.0, jejímž prostřednictvím chce Siemens poukázat na současné potřeby českých firem v oblasti vědy. Vypsána je také finanční odměna 10 000 korun za doporučení možného budoucího vítěze. Více informací najdete na stránkách soutěže. (https://www.siemens.com/cz/cz/home/spolecnost/kariera/cena-siemens.html)