KORONAVIRUS – INFORMACE O STUDIU

Vážené studentky, vážení studenti,

v současné době se připravuje úprava Harmonogramu akademického roku 2019/2020 na ČVUT. V návaznosti na úpravu harmonogramu dojde k úpravě Časového plánu akademického roku 2019/2020 pro Fakultu biomedicínského inženýrství ČVUT.

Časový plán bude zvažovat různé  scénáře (raději spíše optimistické), které mohou nastat ve vývoji otevření VŠ v návaznosti na průběh pandemie v ČR. Předpokládáme posunutí termínů kontaktní výuky na nezbytně nutnou dobu (pouze některá cvičení, odborné praxe apod., pokud nebylo možné zajistit výuku bezkontaktně), odevzdání bakalářských a diplomových prací, prodloužení zkouškového období, optimalizaci termínů státních závěrečných zkoušek a přijímacích řízení atd.

Příkaz rektora č. 7/2020 ke snížení rizika nákazy koronavirem pozastavuje kontaktní výuku do 5. 4. 2020. Zastavení kontaktní výuky bude ale opět prodlouženo. Hodně optimistický scénář předpokládá otevření VŠ v polovině května, optimistický pak začátkem června. Pesimistické scénáře tuto dobu ještě oddalují.

Vážení přátelé, buďme optimističtí. O optimistech se sice říká, že jde o lidi s nedostatkem informací, ale tomu nevěřte. Chceme Vás ujistit, že uděláme vše, abychom prošli touto krizí úspěšně.

prof. MUDr. Ivan Dylevský, DrSc.

děkan

doc. Mgr. Zdeněk Hon, Ph.D.

proděkan pro studium a pedagogickou činnost