Možnost výběru předmětů na ZS 22/23 z konsorcia univerzit EuroTeQ

Vážené studentky, vážení studenti,

jsme velmi rádi, že se Vám studium volitelných předmětů na univerzitách zapojených do konsorcia EuroTeQ zalíbilo a těší se obecně velké oblibě.

Pro nadcházející zimní semestr 2022/2023 jsme pro Vás s partnerskými školami připravili nový katalog. Vybírat můžete z nabídky předmětů dostupných pod tímto odkazem: EuroTeQ course catalogue - Take online courses at renowned universities (penrose-cdb.com)

Více informací o samotném projektu EuroTeQ a nejčastěji kladených otázek FAQ ke studiu je možné získat zde: Student Course Catalogue | International | České vysoké učení technické v Praze (cvut.cz).

Nabízené předměty, stejně jak tomu bylo v minulém semestru, jsou vyučované v anglickém jazyce a ve většině případů distanční formou – online. K výběru předmětů, prosím, přistupujte svědomitě a vybírejte zejména z předmětů, které jsou určeny pro váš typ studia tzn. student bakalářského typu studia si vybírá z předmětů určených pro bakalářské studium apod.

Počet předmětů na jednoho studenta není striktně omezen, doporučujeme si však zapsat maximálně 3 předměty „EuroTeQ" do semestru. Zároveň také zvažte Vaši úroveň anglického jazyka pro studium (doporučená úroveň AJ B2).

V případě, že Vás nabídka předmětů partnerských univerzit v katalogu zaujala a rádi byste se do Vámi vybraného předmětu přihlásili, pošlete email paní Ing. Andree Vavřinové na emailovou adresu: andrea.vavrinova@cvut.cz a uveďte následující informace:

• předmět, o jaký máte z katalogu zájem,
  • osobní číslo studenta ČVUT,
  • fakultu a obor, který budete na ČVUT studovat v ZS 22/23,
  • typ studia (BA/MA/PhD), ve kterém budete v ZS 22/23
  • informaci o tom, že vybraný předmět budete studovat jako zastupitelný ve Vašem studijním plánu (pouze studenti navazujícího magisterského studia fakulty strojní).

Termín, do kdy je možné se přihlašovat, je stanoven: 26. 6. 2022.

Pokud se Vám v katalogu kurzů líbí předmět, který je nabízen ČVUT, v tomto případě se nepřihlašujete emailem, ale v období zápisu si zapíšete vybraný předmět v systému KOS běžným způsobem.

Jestliže nastane situace, kdy nebudete moci kurz dokončit (nadále se účastnit), je nutné o tom neprodleně informovat vyučujícího, koordinátora na partnerské univerzitě a paní Ing. Andreu Vavřinovou: andrea.vavrinova@cvut.cz.

Uznávání kreditů za odstudované volitelné předměty na partnerských univerzitách závisí na vašem studijním programu. Pakliže ve vašem studijním programu máte možnost výběru z balíčku volitelných předmětů, v tomto případě požádáte o uznání kreditů ze zahraniční univerzity proděkana pro studium, kde studujete. Jestliže váš studijní program nenabízí balíček volitelných předmětů, kredity za úspěšně zakončené předměty ze zahraniční univerzity vám budou připočteny jako kredity navíc k vašemu studiu a zároveň budou kredity uvedeny v dodatku k vašemu diplomu včetně názvu univerzity, kde jste daný předmět studovali.

Zapojením do projektu EuroTeQ se studenti automaticky stávají členy komunity EuroTeQ a souhlasí se zasíláním informací o dalších akcích EuroTeQ a s vyplněním dotazníku spojeného s projektem.

Věřím, že i nyní vás aktualizovaný katalog předmětů EuroTeQ osloví a využijete tak možnost virtuálního studia na prestižních evropských univerzitách.

V případě jakýchkoli dotazů se, prosím, obracejte na: andrea.vavrinova@cvut.cz