AIA: Stipendia na základě mezinárodních smluv | Akce, nabídky, důležité termíny

Pozvánka na informační seminář

Zajímá vás, cose v novém akademickém roce chystá v programech bilaterální a multilaterální spolupráce?Pak přijměte pozvánína pravidelný informační seminář, kterýpracovníkům zahraničních oddělení, oddělení vědy a výzkumu a akademickým pracovníkům představí nabídku stipendií a projektů mezinárodní spolupráce v programech AKTION ČR – Rakousko, CEEPUS, Fondy EHP a Akademické informační agentury (AIA).Představeníaktualit zjednotlivých programů doplní příkladydobré praxe.

Seminářseuskuteční23. záříod 9:30v sídle DZS a současně na online platformě MSTeams.Zájemceo účast prosíme o registraci nejpozději do 17. září.

Podívejte se napředběžnýprogram.

Bilaterální spolupráce: stipendia italské vlády

Výzkumní pracovníci, pedagogové VŠ, odborníci a pracovníci v oblasti kultury mohou získat příspěvek až 906 eur na krátkodobý (max. týdenní) pobyt na pozvání libovolné italské univerzity či kulturní instituce, a to s termínem realizace nejpozději do konce roku 2021.

Žádosti přijímá Italský kulturní institut průběžně, nejzazší termín pro podání žádosti je 30. října 2021.

Detail nabídky naleznete zde.

Bilaterální spolupráce: stipendia Německo (hudba)

Německá akademická výměnná služba (DAAD) nabízí stipendia pro postgraduální pobyty na státních vysokých školách dle vlastního výběru. Stipendia v délce 10-24 měsíců jsou určena studentům, resp. absolventům MSP v oblasti hudby.

Termín odevzdání přihlášek je 27. září 2021.

Detail nabídky naleznete zde.

Bilaterální spolupráce: stipendia Německo (architektura a příbuzné obory)

Německá akademická výměnná služba (DAAD) nabízí stipendia pro postgraduální pobyty na státem uznaných vysokých školách dle vlastního výběru. Stipendia v délce 10-24 měsíců jsou určena studentům, resp. absolventům MSP v oblasti architektury, interiérového designu, památkové ochrany, městského rozvoje/městského plánování, krajinné architektury a krajinného plánování.

Termín odevzdání přihlášek je 30. září 2021.

Stipendijní program Visegrad – Taiwan

Postgraduální studenti a výzkumní pracovníci se mohou hlásit do nově zřízeného stipendijního programu Mezinárodního visegrádského fondu a tchaj-wanské vlády a získat stipendium v délce 1-10 měsíců. Zaměření programu se týká oborů nanotechnologie, elektrotechnika, biotechnologie, IT, zdravotnictví, sociální a humanitní studia.

Termín odevzdání přihlášek je 30. září 2021.

Detail nabídky naleznete zde. AIA tato stipendia neadministruje, zájemci se v případě dotazů obrací na uvedené kontakty.

Výzkumné stáže: Evropská jižní observatoř (ESO)

Evropská jižní observatoř (ESO), špičková mezinárodní astronomické organizace ESO, jejíž členem je i ČR, nabízí program výzkumných příležitostí pro mladé vědce, inženýry a Ph.D. studenty v oborech astronomie/astrofyzika. Stáž je možné absolvovat ve výzkumných centrech německém Garchingu, příp. v chilském Santiagu.

Termín odevzdání přihlášek je 15. října 2021.

Detail nabídky naleznete zde. AIA není administrátorem programu, zájemci se v případě dotazů mohou obrátit na kontaktní osobu z Odboru výzkumu a vývoje MŠMT: jan.burianek@msmt.cz.

Mgr. Pavel Rybář

Akademická informační agentura (AIA)

Oddělení bilaterálních a multilaterálních programů

Tel.: (+420) 221 850 505