ŠVÝCARSKO Přihlášky na studijní pobyt 2019/2020 otevřeny V OBDOBÍ 6.11. - 6. 12. 2018.

Swiss-European mobility programme

Přihlášky do výběrového řízení pro výjezdy v akademickém roce 2019/2020 budou otevřeny V OBDOBÍ 6.11. - 6. 12. 2018.

• Švýcarsko – není programová země, v rámci Erasmus+ nelze provádět výměny studentů.
  • Swiss-European Mobility Programme: výměny na základě bilaterálních dohod, finanční podporu poskytuje švýcarská strana,
  • příspěvek pro přijíždějící studenty z ČR – 440 CHF/měsíc (asi 350 EUR/měsíc)  – obdrží student po příjezdu na školu.

Zájemci o studium v němčině nebo angličtině se musí zúčastnit písemných testů z těchto jazyků. Pokud budete mít test napsán v rámci výběrového řízení na studijní pobyt Erasmus+ (popř. angličtinu pro mimoevropské bilaterální dohody), bude RČVUT výsledek automaticky uznávat i pro Švýcarsko.

Pokud se budete hlásit pouze pro studium ve Švýcarsku a test budete potřebovat napsat zvlášť, kontaktujte naši kancelář, domluvíme termín a místo testu.

Přihlášky a výběrové řízení na studijní pobyty ve Švýcarsku na ČVUT probíhá samostatně prostřednictvím www.mobility.cvut.cz ve stejném termínu jako pro program ERASMUS+

FBMI ČVUT v Praze má od roku 2017/2018 uzavřenU tyto bilaterální dohodU pro studijní pobyty studentů:

1. FHO Fachhochschule Ostschweiz - NTB Interstaatliche Hochschule für Technik Buchs

• studium je vhodné pro Bc a NMgr. stupeň studia, nejvíce vhodné pro Bc obory BMT a BMI a NMgr. obory PMB a BME
  • bilaterální dohoda uzavřena pro max. 2 studenty Bc. nebo NMgr. stupně studia, v maximální délce 10 měsíců
  • požadovaná jazyková úroveň Bc studium - němčina B2, preferováno C1
  • požadovaná jazyková úroveň NMgr studium  - jazykové požadavky dle předmětů - úroveň B2, preferováno C1
  • deadline pro přihlášky na zimní semestr 31. května a pro jarní semestr 30. listopadu.
  • informace o bakalářském studiu
  • informace o magisterském studiu
  • Informace pro přijíždějící studenty