Datum akce
Místo akce
Ostrava

Zisk cenného kovu ve fyzicky náročné soutěži TFA Ostravská věž 2019

Bc. Hana Petřeková (studentka 1 roč. studijního oboru Civilní nouzové plánování) na soutěži TFA Ostravská věž 2019 získala stříbrnou medaili a tím úspěšně reprezentovala FBMI ČVUT. Jednalo se soutěž v disciplínách TFA (simulace zásahové činnosti v zásahovém oděvu za použití dýchacího přístroje jako zátěže), která prověřuje fyzickou přípravu studentů na výkon povolání u integrovaného záchranného systému.
Všichni závodníci absolvovali soutěž v kompletním zásahovém vybavení, včetně těžké tlakové láhve a přilby, pohybové, silové a překážkové disciplíny na čtyřech úsecích. Cíl soutěže byl  na vrcholu vysoké pece, zvané Bolt Tower.
Trať byla postavena paralelně pro současný postup dvou soutěžících. Soutěž probíhala podle nových pravidel a byla rozdělena do těchto 4 úseků:
•    úsek číslo 1: „Běh s požárními hadicemi“ spočíval v rozvinutí dvou hadicových vedení s proudnicemi na určenou vzdálenost, v minimální délce 75 m. Následně bylo zapotřebí smotat obě hadice B 75 a jejich vložení do boxu,
•    úsek číslo 2, který se skládal z těchto částí:
o    disciplína „Hammer box“ - provedení 100 úderů palicí v hammer boxu (50 nahoru, 50 dolů),
o    disciplína „Tunel“ spočíval - pronesení 20 kg závaží překážkou se sníženým profilem oběma směry,
o    disciplína „Figurína“ - uchopení figuríny zezadu, tzv. Rautekův úchop a jejím přemístění na vzdálenost cca 70 m,
o    disciplína „Bariéra“ - překonání bariéry, seskoku a doběhu do cíle,
•    úsek číslo 3 : disciplína „Žebříky“ spočívala v přenesení a postavení 4 ks nastavovacích žebříků k podestě, vytažení břemene (2 x gumová hadice B) na plošinu pomocí lana a sestupu na zem,
•    úsek číslo 4: soutěžící běží na vrchol vysoké pece, kde pokračuje po značené trase do cíle.

Studentce tímto děkujeme za úspěšnou reprezentaci studijního oboru a zároveň gratulujeme k dosaženému výsledku v takto fyzicky náročné soutěži.