Nejlepší sportovci ČVUT 2021

Datum akce
Místo akce
Praha

Dne 14. prosince byli oceněni nejlepší sportovci ČVUT za rok 2021. První tři místa obsadili vodní slalomáři Vít Přindiš, Martina Satková a Antonie Galušková. Celkem byli rektorem ČVUT doc. Vojtěchem Petráčkem za účasti ředitele doc. Jiřího Drnka a doc. Zdeňka Valjenta z Ústavu tělesné výchovy a sportu ČVUT oceněni čtyři sportovci. V anketě o nejlepšího sportovce ČVUT za rok 2021 se umístilo 17 sportovců.

Na čtvrtém místě se umístil Bc. Vít Hlaváč, student 1. ročníku navazujícího magisterského studia Fakulty biomedicínského inženýrství ČVUT, který se věnuje atletice, konkrétně chůzi. Na OH v Tokiu získal 43. místo v chůzi na 50 km; 35. místo na ME v chůzi na 20 km družstev; byl 3x 1. na Mistrovství České republiky – na 20 km, 35 km a 50 km; při závodě na 50 km byl naměřen mezičas na 35 km (2:41:26), který je uváděn jako český rekord na této nové trati; 15. místo ve světových tabulkách na nové trati 35 km chůze.

Šestnáctá Aneta Pokorná studuje 2. ročník bakalářského studia Fakulty biomedicínského inženýrství ČVUT. Její disciplínou jsou jiu jitsu, sambo a judo, v nichž získala: 2. místo na MS v jiu jitsu v kategorii do 21 let ve váze do 57 kg v Abú Dhabí; bronz na Českém poháru v judu v Brně v kategorii do 57 kg; byla na 1. místě světového žebříku v jiu jitsu žen do 57 kg v kategorii do 21 let.