Řízení vědecko-výzkumných projektů I.

Dobrý den,

dovoluji si Vás informovat o online webináři  Řízení vědecko-výzkumných projektů I., který pořádá Odbor pro vědeckou a výzkumnou činnost rektorátu ČVUT v PrazeWebinář je určen pro doktorandy, vědecké a akademické pracovníky, projektové manažery.

Termín: čtvrtek 5. 5. 2022, 9:00 - 13:00 hodin, online v MS Teams

Obsah:

1. Proč je dobré řídit projekty
  2. Fáze projektu a osvědčené postupy
  3. Praktické vyzkoušení si užitečných nástrojů PM
  4. Specifika univerzitního prostředí – jak to všechno efektivně zvládnout v univerzitním prostředí? Tipy a triky
  5. Představení příručky pro řešitele národních a mezinárodních VaV projektů na ČVUT v Praze

Na webináři se dozvíte:

• Jak připravit projekt tak, abyste ho pak zvládli uřídit?
  • Jak startovat, řídit a končit projekt?
  • Jak správně určit cíl projektu?
  • Jak odhadovat čas a náklady?
  • Jak v projektu mít a řídit rezervy?
  • Jak pracovat s riziky během návrhu i realizace projektu?
  • Jak pracovat s partnery a stakeholdery projektu?

Registrace https://research.cvut.cz/seminars/

Přednášející:
Ing. Bc. Sylva Žáková Talpová, Ph.D. proděkanka pro vnější vztahy a spolupráci s partnery Ekonomicko-správní fakulty Masarykova univerzita, v současnosti vede projekt aplikovaného výzkumu na ESF MU.
Mgr. Ing. Jan Žák je projektovým manažerem BrnoID. Oba jsou certifikovaní projektoví manažeři (IPMA, Prince2 Practitioner, ITIL, Scrum Master, PMI) a mají mnoho zkušeností s řízením projektů v soukromé i veřejné sféře.
​Ing. Pavel Koudelák, Ph.D., projektový manažer, Odbor pro vědeckou a výzkumnou činnost, rektorát ČVUT, agenda zahraničních projektů.