Datum akce
Místo akce
Chungju (Jižní korea)

Student FBMI získal medaili na světových hasičských olympijských hrách

Ve dnech 10. - 17. září 2018 hostilo Jihokorejské město Chungju 13. světové hasičské olympijské hry. Tyto hry, které jsou obdobou klasické letní olympiády, se konají každé dva roky a jejich pořadatelství se střídá po kontinentech. Kromě tradičních atletických disciplín jsou doplněny o specifické hasičské sporty, které jsou zde nejprestižnější. Jde zejména o TFA a stair run. (soutěž ve výběhu schodů). Letošních her se zúčastnilo přes 7 000 soutěžících z 65 zemí světa, kteří bojovali o cenné kovy v sedmdesáti sportovních odvětvích.
Českou republiku reprezentovalo 12 vybraných hasičů. Pro většinu z nich byla prioritou soutěž TFA, ve které také čeští hasiči spolu s perfektně připravenými domácími Korejci obsadili všechna přední místa.
Naši fakultu reprezentoval student 2. ročníku PŘKS a povoláním berounský hasič Dušan Plodr.
V soutěži TFA obsadil 30. místo, po vydařeném finiši získal bronzovou medaili v běhu na 10 km a hry zakončil vítězstvím v turnaji v šachu.