Běh míru Kladno-Lidice závod napříč generacemi

Datum akce
Místo akce
Kladno - Lidice

Pod záštitou děkana fakulty prof. MUDr. Ivana Dylevského, DrSc., se v sobotu 16. června 2018 konal již 6. ročník Běhu Míru Kladno-Lidice. Více než 250 účastníků podpořilo svým během handicapované děti a uctilo památku obětí lidické tragédie.
Tradiční běh pořádá Krajská rada seniorů Středočeského kraje, akci podpořil také Středočeský kraj, Památník Lidice, Auto Šídlo s.r.o. Kladno.
Závodilo se v kategoriích: ženy, muži, handicapované děti v doprovodu studentů FBMI ČVUT, senioři nordic walking a koloběžkáři. Závodu se zúčastnili i běžci ze zahraničí, např. z Japonska, Řecka či Ruska.
Běh odstartoval primátor Kladna Mgr. Milan Volf. Podpořit závodníky přišel také senátor Mgr. Jiří Dienstbier s chotí.
Diplomy a ceny těm nejlepším v každé kategorii předávali za Středočeský kraj radní pro oblast sociálních věcí Aneta Heřmanová (ČSSD) a Martin Draxler (ANO 2011), radní pro oblast regionálního rozvoje, cestovního ruchu a sportu, herečka Petra Tenorová, bývalý český fotbalový útočník Tomáš Pešír, ředitel organizace Život 90 pan Jaroslav Lorman a za FBMI Ing. Ida Skopalová.
V cíli závodu u Růžového sadu v Lidicích byl pro závodníky i diváky připraven bohatý doprovodný program, např. prohlídka fakultní sanitky, kde si zájemci mohli nechat změřit krevní tlak nebo cukr v krvi, autogramiáda významných hostů, představení vozů Škoda. Děti si mohly otestovat své znalosti lidského těla, jednoduché fyzikální pokusy nebo si nakreslit a vyrobit svou vlastní originální placku.
Absolutním vítězem se stal student FBMI Bc. Jaroslav Doubek. Výtěžek z dobrovolného startovného 9 427 Kč převzala ředitelka ZŠ Korálek, Mgr. Taťána Semančíková na podporu hendikepovaným dětem.
Na závěr se všichni přítomní odebrali k pomníku Lidických dětí, kde s tichou vzpomínkou položili kytici a uctili minutou ticha památku obětí.

Foto: Lan Phuong Nguyen 

Back to Top