Pozvánka: BEZPEČNOSTNÍ A SPOLEČENSKÉ VÝZVY V DOBĚ PANDEMICKÉ- V. díl

Datum události

FBMI ČVUT v rámci projektu Detekce radikalizace v kontextu ochrany obyvatelstva a měkkých cílů před násilnými incidenty VI20192022117 ve spolupráci se skupinou Ochrana obyvatelstva české pobočky AFCEA spolupořádá a zve na seriál tematických webinářů pod názvem:

BEZPEČNOSTNÍ A SPOLEČENSKÉ VÝZVY V DOBĚ PANDEMICKÉ - PERSPEKTIVA RŮZNÝCH VĚDNÍCH DISCIPLÍN A OBORŮ - V. díl 8. 4. 2021 (13.00 - 14.30)

Na webinář je zapotřebí se zaregistrovat na:
Webinář: Bezpečnostní a společenské výzvy v době pandemické – V. díl | AFCEA

Moderátor: doc. PhDr. Barbora Vegrichtová, Ph.D.,MBA (ČVUT)

PROGRAM:

brig. gen. PhDr. Jakub Frydrych
ředitel Národní protidrogové centrály Služby kriminální policie a vyšetřování Policie České republiky

Nelegální drogové trhy v aktuálních souvislostech

Obsahem příspěvku je seznámení s aktuálními parametry nelegálních drogových trhů v České republice v zájmových souvislostech, za využití trestně-právních a epidemiologických dat, včetně tuzemských i zahraničních informací orgánů vymáhajících právo. Fenomén je nahlédnut z perspektivy zdravotních, společenských i bezpečnostních rizik, se zřetelem k aktuálním trendům a změnám, které jsou podmíněny změnou paradigmat protidrogových politik, technologickým vývojem i pandemickou situací.  

 

PhDr. Štěpán Vymětal, Ph.D.
Odbor bezpečnostní politiky Ministerstva vnitra České republiky
zástupce ČR v Standing Committee on Crisis, Disaster and Trauma Psychology EFPA, zástupce ČR v RAN Health

Psychologické dopady pandemie

Příspěvek přiblíží dopady pandemie do duševního zdraví populace ČR, zmíní i dopady v oblasti bezpečnosti, včetně rizik spojených s polarizací a radikalizací. Autor příspěvku přiblíží základní nástroje, které vybudovali psychologové bezpečnostních sborů ČR v reakci na koronavirovou krizi - Virtuální asistenční centrum pomoci, informační mobilní aplikaci Koronavirus covid 19 v ČR  a kampaň NUDZ pro podporu odolnosti a duševního zdraví (www.opatruj.se).

 

doc. JUDr. Jan Kolouch, Ph.D.
CESNET, z.s.p.o

Kybernetické útoky na nemocnice během pandemie COVID-19 

Prezentace se věnuje problematice kybernetické bezpečnosti, specificky pak bezpečnosti zdravotnických zařízení. V úvodu jsou shrnuty a stručně analyzovány kybernetické útoky provedené na česká zdravotnická zařízení v období pandemie COVID-19 spolu s postupy přijatými odpovědnými úřady. V kontextu proběhlých útoků a na základě analýz útoků, platné legislativy a událostí poskytne prezentace stanovisko, zda jsou požadavky na kybernetickou bezpečnost nemocnic nastaveny dostatečně, či zda by tato oblast měla být revidována. Zároveň budou doporučena opatření, která by kybernetickou bezpečnost nemocnic posílila.
 

Back to Top