VYHLÁŠENÍ VEŘEJNÉ SOUTĚŽE V PROGRAMU INTER-EXCELLENCE II, PODPROGRAMU INTER-ACTION – LUAUS23 (BILATERÁLNÍ PROJEKTY ČR-USA)

MINISTERSTVO ŠKOLSTVÍ, MLÁDEŽE A TĚLOVÝCHOVY, poskytovatel účelové podpory v Programu podpory mezinárodní spolupráce ve výzkumu, vývoji a inovacích INTER-EXCELLENCE II, vyhlašuje dne 8. 6. 2022 VEŘEJNOU SOUTĚŽ VE VÝZKUMU, VÝVOJI A INOVACÍCH LUAUS23
bilaterální projekty Česká republika – Spojené státy americké (kód IS VaVaI-VES SMSM2022LU001; dále jen „LUAUS23") v programu I-E II, podprogramu INTER-ACTION.

Záměrem LUAUS23 je výběr společných výzkumných projektů v kategorii základního výzkumu, průmyslového výzkumu a experimentálního vývoje, a to se zaměřením do všech vědných oblastí. Doba řešení podpořených projektů je stanovena na 3–5 let.
Doložení záměru spolupráce mezi českým uchazečem a jeho americkým partnerem na řešení výzkumného projektu bude ze strany uchazeče doloženo přílohou návrhu projektu „Letter of Intent".
Souborem všech relevantních informací pro zpracování a podání návrhu projektu do LUAUS23 je ZADÁVACÍ DOKUMENTACE (odkaz: https://www.msmt.cz/vyzkum-a-vyvoj-2/vyhlaseni-verejne-souteze-v-programu-inter-excellence-ii-4). Návrhy projektů budou zpracovány v Informačním systému programu INTER-EXCELLENCE (dále jen „systém ISIX") a podány způsobem stanoveným v Zadávací dokumentaci.

Soutěžní lhůta, v níž je možné podávat návrhy projektů (žádosti uchazečů o poskytnutí účelové podpory), začíná dne 9. června 2022 a končí dne 25. července 2022. Hodnotící lhůta potrvá od 26. července 2022 do 30. listopadu 2022. Výsledky LUAUS23 budou zveřejněny na internetových stránkách poskytovatele.

Návrhy projektů podávají řešitelé/uživatelé aplikace ISIX. Dle podmínek používání aplikace ISIX pro zpracování návrhu projektu není prováděna předchozí institucionální registrace. Uživatel provede registraci způsobem dle zadávací dokumentace, či dále vysvětleným v METODICE či přímo v systému ISIX; následně může založit projekt v probíhající veřejné soutěží ve výzkumu, vývoji a inovacích a vkládat do něj data. Při registrace se uvádějí údaje za ČVUT, které jsou dostupné zde: https://www.cvut.cz/kontakty a dále mj. číslo účtu ČNB a Finanční úřad pro Prahu  - územní pracoviště pro Prahu 6, ANO - plátce DPH.  Dokument k naplnění podmínky způsobilosti, tj. oprávnění k činnosti se nedokládá při registraci v ISIX (ČVUT je subjekt zřízený zvláštním právním předpisem).

Prosím věnujte dostatečnou časovou přípravu pro zajištění podpisů dokumentů a odeslání návrhu projektu. V prvním kole se do aplikace vloží podepsané Čestné prohlášení, podepsaný Letter of Intent zahraničním partnerem a pověření děkanům. Vyplní se projektový návrh a projekt se v aplikaci uzamkne a následně vygeneruje PDF Návrh projektu - podpisová strana, kterou podepisuje pan rektor nebo děkani na základě pověření.
Odeslání podpisové strany a návrhu projektu je prostřednictvím datové schránky fakult a ústavů.

Prosíme o evidenci a schválení návrhů projektů v EZOP – program MŠMT: LU – Inter-Excellence II . Dokumenty podepisuje pan rektor nebo děkani fakult na základě pověření.

Soutěžní lhůta končí dne 25. července 2022.

V případě žádosti o podpis dokumentu PDF Návrh projektu - podpisová strana panem rektorem nebo zastupujícím prorektorem/prorektorkou, prosím o předání dokumentu min. 5 pracovních dnů před termínem výzvy, tj. do 18.července 2022.

Čestné prohlášení je uloženo na Inforek v sekci Projekty (přístupné též z EZOP/Info pro řešitele - https://sharepoint.cvut.cz/inforek/pr/VedaVyzkum/Forms/AllItems.aspx?id=%2Finforek%2Fpr%2FVedaVyzkum%2FPoskytovatel%C3%A9%20v%20%C4%8CR%2FMinisterstvo%20%C5%A1kolstv%C3%AD%2C%20ml%C3%A1de%C5%BEe%20a%20t%C4%9Blov%C3%BDchovy%2FM%C5%A0MT%20INTER%2DEXCELLENCE%20II%2F2022%2FLUAUS23%20%C4%8CR%2DUSA). V případě, že potřebujete Čestné prohlášení s uvedením v bodě 10 - ANO, prosím, obratte se na mě.

Letter of Intent: MŠMT uvádí v rámci ZD vzor Letter of Intent, který podepisuje zahraniční partner.