KORONAVIRUS – POKYNY PRO STUDENTY II.

Vážené studentky, vážení studenti,

byl vydán dodatek č. 2 k Příkazu rektora č. 07/2020 ke snížení rizika nákazy koronavirem, který v návaznosti na mimořádná opatření vydaná Ministerstvem zdravotnictví dne 10. 3. 2020 prodlužuje pozastavení kontaktní výuku od 23. 3. do 5. 4. 2020, blíže viz příloha.  Výuka bude v možné míře probíhat výukou bezkontaktní (tj. s využitím online výuky a elektronických prostředků komunikace na dálku apod.).

V dodatku příkazu rektora je dále uvedeno: „Osoby (studenti, nebo zaměstnanci ČVUT) kteří jsou v povinné karanténě, nebo u kterých se prokázala nákaza koronavirem, jsou povinni tuto skutečnost neprodleně nahlásit na email: koronavirus@cvut.cz, včetně uvedení informace, zda v posledních 14 dnech byli v prostorách ČVUT a kde, případně se kterými osobami z ČVUT se setkali.“

V rámci ČVUT se zabýváme otázkou, zda bude nutné posunout některé termíny v Časovém plánu akademického roku 2019/2020. Vše ale závisí na vývoji onemocnění Covid-19 v ČR. V současné době se situace rychle mění a nelze předvídat, jak dlouho bude bezkontaktní výuka probíhat. Tato forma výuky je možná u většiny předmětů, ale některé předměty na tuto formu výuky nemohou jednoduše přejít.

Chtěli bychom Vás ujistit, že se Vám budeme snažit maximálně vyjít vstříc, abyste zdárně dokončili všechny své studijní povinnosti a úspěšně dokončili tento semestr a někteří z Vás i celé své studium na FBMI ČVUT.

Zároveň bychom chtěli poděkovat Vám všem, kteří podle svých profesí pomáháte zvládnout tuto krizovou zdravotní a sociální situaci našeho státu. Dbejte i o svoji bezpečnost. Až vše odezní, budete pro společnost velmi potřební.

Na fakultě se na Vás těšíme.

prof. MUDr. Ivan Dylevský, DrSc.

děkan

doc. Mgr. Zdeněk Hon, Ph.D.

proděkan pro studium a pedagogickou činnost