1. ročník konference REMMA

Datum akce
Místo akce
Železná Ruda

Tým bioelektromagnetismu (BioEM group) uspořádal pro své studenty 1. ročník studentské vědecké konference REMMA (Research in ElectroMagnetic Medical Applications). Konference se uskutečnila ve dnech 12 - 14. 9. 2023 v krásném prostředí Národního parku Šumava v Železné Rudě.

Konference se zúčastnili 4 studenti doktorandského studia, 9 magisterských studentů programu Biomedicínské inženýrství a 1 student programu Biomedicínská technika z FBMI ČVUT.

V rámci konference studenti odprezentovali své příspěvky, které vyhodnotila odborná komise složená ze zaměstnanců výzkumného týmu bioelektromagnetismu a ocenila tři nejlepší příspěvky.

 1. místo získal Bc. Jakub Kollár s příspěvkem: "Numerical feasibility study of UWB radar monitoring of RF Numerical feasibility study of UWB radar monitoring of RF liver ablation”
2. místo získal Bc. Zdeněk Linha s příspěvkem: "Effect of calibration standard selection on the accuracy of biological tissue dielectric measurements"
3. místo získala Ing. Michaela Černá s příspěvkem: "Optimization strategies for hyperthermia treatment"

Gratulujeme!

Díky studentské vědecké konferenci REMMA většina studentů napsala svůj první odborný konferenční příspěvek v anglickém jazyce. Tyto příspěvky budou zveřejněny ve sborníku a budou sloužit jako podklad k přípravě článků v odborném časopise.

Během celé konference studenti prezentovali dosavadní výsledky výzkumu a v rámci diskuze získali zpětnou vazbu pro vylepšení své práce. Dále studenti diskutovali nad zadáním svých bakalářských a diplomových prací se svými vedoucími.

 

Back to Top