Absolventi ČVUT na FBMI

Datum akce
Místo akce
Kladno

Ve čtvrtek 18. 11. v podvečer se uskutečnila exkurze pro absolventy Českého vysokého učení technického v Praze do laboratoří katedry zdravotnických oborů a ochrany obyvatelstva. 

Mgr. Martina Dingová Šliková absolventům poutavě vyprávěla o unikátní metodě plastinace, ukázala a popsala jim platinovaná lidská těla a orgány, které fakulta využívá k výuce zejména studentů fyzioterapie a také dalších zdravotnických studijních programů.

O unikátním přístrojovém vybavení laboratoře robotické rehabilitace zasvěceně hovořil Ing. Aleš Příhoda, garant laboratoře. Přestože jde o výukové pracoviště, tak v rámci výzkumných aktivit vědeckého týmu v laboratoři již pomohli mnoha těžce nemocným pacientům. 

Mgr. Pavel Böhm, MBA, absolventy seznámil s nejmodernějšími monitorovacími přístroji zdravotnických záchranářů, které byly mimo jiné zapůjčeny Oblastní nemocnici Kladno v době vrcholící covidové pandemie. Přístroje v akci ukázal na high-tech simulátoru dospělého člověka umístěného ve fakultní plně funkční sanitce. Návštěvníci si mohli prohlédnout i high-tech simulátor kojence. Poté Mgr. Böhm zodpověděl nespočet dotazů. 

Poutavý podvečer jsme zakončili prohlídkou simulačního pracoviště, které je určeno studentům bezpečnostních programů. Ing. Martin Staněk se zaujetím popsal účel pracoviště, pohovořil o výuce, ale i velmi dobrém uplatnění absolventů.

Ze zpětné vazby návštěvníků bylo zřejmé, že se dozvěděli mnoho zajímavého a exkurze na fakultě je nadchla.

Pedagogům děkujeme za jejich skvělou prezentaci.
 

Back to Top