Náš student Mistrem ČR v chůzi

Datum akce
Místo akce
Dudince

V sobotu 20. března se uskutečnilo Mistrovství České republiky v chůzi na 50 km v rámci 40. ročníku závodu „Dudinská 50“, na kterém Vít Hlaváč, student Fakulty biomedicínského inženýrství ČVUT, získal titul Mistra ČR.

Dudince jsou malým lázeňským městečkem na jihu Slovenska, které je považováno za jedno z nejteplejších míst na Slovensku, a proto se zde v takto časném březnovém termínu už před 40 lety poprvé uspořádal závod v chůzi na 50 km. Tradičně se zde schází velmi silná mezinárodní konkurence a zároveň se zde po léta koná i české mistrovství. Jinak tomu nebylo ani v letošním roce, kdy se na startu sešlo téměř šedesát padesátkařů z celého světa.

Přes nízké ranní teploty probíhal závod od začátku v rychlém tempu, které nakonec vyústilo ve velký osobní rekord Víta Hlaváče. Finišoval v čase 3:52:54, což je zlepšení jeho osobního rekordu oproti prosincové padesátce v Trnavě o zhruba tři minuty. Celkově se v nabitém startovním poli umístil 12., ale jako nejrychlejší český závodník získal titul Mistra ČR s náskokem přes tři minuty před druhým Lukášem Gdulou.

„Nejdůležitějším výsledkem z tohoto závodu je však mé posunutí ve světovém žebříčku na celkové 36. místo. Díky tomu jsem momentálně v olympijské kvalifikaci 39., což by mi v současné chvíli zaručovalo start na Letních olympijských hrách v Tokiu/Sapporu. Jistotu budu mít zhruba v polovině května, kdy se bude uzavírat kvalifikace a v ten okamžik musím stále být v celkové šedesátce postupujících, což by měla současná pozice téměř jistě zaručit,“ dodává Vít.

Blahopřejeme ke skvělému sportovnímu výsledku.
 

Back to Top