Naši záchranáři v akci

Datum akce
Místo akce
Říčany

FBMI na Dni záchranářů v Říčanech 

Dne 18. 6. 2019 se v Říčanech u Prahy konal druhý ročník Dne záchranářů, na který byla pozvána Fakulta biomedicínského inženýrství ČVUT v Praze. Představila své vědecké projekty a zaměření, studijní obory, ale hlavně se věnovala tematicky laděným ukázkám. 
Studenti oboru zdravotnický záchranář Tereza Holá, Pavla Henzlová a Václav Rozum pod vedením Mgr. Pavla Böhma, MBA (KZOOO) předvedli veřejnosti hi-tec simulátory dospělého člověka a novorozence. Odpovídali na zvídavé dotazy zájemců o problematiku urgentní péče a zajištění vitálních funkcí pacienta. V rámci Dne záchranářů předvedli také dynamickou ukázku společného zásahu s Městskou policií Říčany proti agresivní intoxikované osobě. Při zásahu byla policie nucena použít střelné zbraně k pacifikaci agresorky. Naši záchranáři byli přivoláni pro ošetření střelného zranění, kdy se ukázalo, že střela protrhla tepnu na dolní končetině. Studenti předvedli publiku výborný komentovaný zásah, zajištění základních životních funkcí a stabilizaci postižené osoby.  
V rámci prevence Ing. Michal Reimer (KBI) představil práci s dronem, jeho možnosti a využití pro monitorování potencionálně ohroženého místa např. teroristickým útokem nebo k bezpečnostnímu sledování. 

Fotografie: Petr Hněvsa
 

Back to Top