NOC VĚDCŮ ZAUJALA

Datum akce
Místo akce
Praha

Již po osmé se ČVUT připojilo k akci Noc vědců. Tato celorepubliková vědecko-technická popularizační akce proběhla v pátek 24. září od 17.00 do 23.00 hodin, a tentokrát byl ústředním tématem čas. Do akce se zapojilo více než 100 institucí a bohatý program připravila i Fakulta biomedicínského inženýrství.

V expozici v Dejvicích na CIIRC si návštěvníci mohli prohlédnout CoroVent – nouzový plicní ventilátor vyvinutý v extrémně krátkém čase. Někteří si zkusili, jak dlouho dokážou odolávat detektoru lži anebo si vyzkoušeli, jak jsou na tom s rovnováhou těla. K vidění byla i plně vybavená fakultní sanitka nebo high-tech simulátor kojence. Rovněž si tu návštěvníci mohli vyzkoušet masáž srdce nebo se dozvědět, co telefonování mobilem způsobí naší hlavě. Nechyběla ani možnost vyzkoušet si správně umístit orgány a kosti do papírové makety člověka a švih rukou.

Zájem o akci byl veliký, přestože akce končila před půlnocí.

Noc vědců však pokračuje i on-line. Pro tento ročník natočil vědecký tým biomechaniky a asistivních technologií pod vedením doc. Ing. Patrika Kutílka, Ph.D. video s názvem TRÉNINK A DLOUHODOBÉ HODNOCENÍ ŘÍZENÍ DOPRAVNÍCH PROSTŘEDKŮ ZA POMOCI CHYTRÝCH BIOTELEMETRICKÝCH SYSTÉMŮ.
Více fotografií zde (autor: Jiří Ryszawy)
 

Back to Top