Obrovský zájem o VědaFest

Datum akce
Místo akce
Praha

Ve středu 8. září 2021 se na Vítězném náměstí v pražských Dejvicích konal 9. ročník akce pro žáky středních a základních škol, ale i pro veřejnost VĚDAFEST.

Jednalo se o společný projekt ČVUT v Praze, VŠCHT Praha a Domu dětí a mládeže hl. m. Prahy, kteří akci organizačně a programově zajišťovaly. Významným vystavovatelem bya také Univerzita Karlova a mnoho dalších vysokých škol, ústavy Akademie věd ČR, Armáda ČR, ZOO Praha a další instituce.

Téma letošního ročníku byl „Digitální svět“. Pro účastníky akce byl na venkovních stanovištích připraven bohatý interaktivní program, kde se populárním způsobem představily přírodovědné, technické i humanitní obory. Nechyběly ukázky vědy a techniky s nevšedními pokusy a experimenty, které si zájemci mohli sami vyzkoušet. 

O naši fakultu byl mezi návštěvníky velký zájem a na některé experimenty se tvořily v průběhu dne fronty.

Na akci jsme se představili expozicí s názvem: Lidské tělo v digitální podobě. Expozice byla zaměřena na digitální měření fyziologických veličin člověka. Ukázali jsme monitorování úrovně vnímání,  monitorování emocí. Na detektoru lži si návštěvníci mohli vyzkoušet, jak umí lhát a zkusili si, jak jsou na tom s rovnováhou těla. Nechyběla možnost ovládat robotickou ruku a k dispozici byla i fakultní plně vybavená sanitka.

VědaFest se koná pod záštitou MŠMT ČR, Magistrátu hl. m. Prahy, MČ Prahy 6 a patronem akce je známý vědec profesor Václav Pačes. Vstup na veškerý program je zdarma.
Od 8. září do 31. října 2021 bude probíhat i online VědaFest, který mohou sledovat zájemci z celého Česka. V této online verzi je pro úspěšné řešitele soutěžního kvízu „Chytrá hlava“ připraveno několik krásných cen od ČVUT v Praze, VŠCHT Praha, Průša Research a ZOO Praha.

Více informací o festivalu se dozvíte zde.

Back to Top