Prof. Roubík mezi Innovators 20

Datum akce
Místo akce
Kladno

MEZI 20 NEJVÝZNAMNĚJŠÍCH TUZEMSKÝCH INOVÁTORŮ PATŘÍ TAKÉ PROFESOR KAREL ROUBÍK

V rámci společného projektu redakcí CzechCrunch a Hospodářských novin byl zvolen mezi Innovators 20 také prof. Ing. Karel Roubík, Ph.D., z Fakulty biomedicínského inženýrství ČVUT. Dvacítku oceněných osobností z byznysu, umění i akademické sféry vybrala z několika stovek nominací veřejnosti odborná porota, složená z výrazných postav tuzemské podnikatelské scény.

Prof. Karel Roubík z Fakulty biomedicínského inženýrství ČVUT začínal v 90. letech v pražském Podolí v Ústavu pro péči o matku a dítě, kde navrhoval nekonvenční ventilační techniku. Vloni na jaře, kdy hrozil akutní nedostatek ventilátorů v nemocnicích, připravil se svým týmem prototyp, na který se v rekordně rychlém čase vybraly desítky milionů korun. Z projektu CoroVent vzniklo několik stovek ventilátorů, které sice v nemocnicích nakonec nebyly až na výjimky potřeba, akce ale ukázala, jak efektivní, rychlá a inovátorská zdejší technologická komunita umí být.

Společně s módní návrhářkou Liběnou Rochovou zasedli v porotě také investor Ondřej Fryc, majitel sklárny Lasvit Leon Jakimič, zakladatel Livesportu Martin Hájek, majitelka textilní značky Unuodesign Petra Plemlová, Martin Wichterle ze skupiny Wikov Industry, zakladatelka Frusacku Hana Fořtová, vědec z CIIRC ČVUT Tomáš Mikolov a šéfka inovací ČSOB Michaela Lhotková.

Více informací o projektu včetně profilů oceněných najdete zde: Innovators 20

Blahopřejeme.

 

Back to Top