Žáci 8. a 9. třídy experimentovali u nás

Datum akce
Místo akce
Kladno

V úterý 18. února přijelo 32 žáků 8. a 9. třídy ze ZŠ Sudlice na Fakultu biomedicínského inženýrství. V Kasárnách se rozdělili do tří skupin a postupně si prohlédli unikátní laboratoře fakulty v budově v ul. Sportovců. 
V laboratoři s 3D modelem pro výuku krizových manažerů Ing. Martin Staněk ukázal žákům, jaké jsou možnosti využití tohoto v rámci České republiky unikátního modelu, kde se dá simulovat několik scénářů mimořádných událostí, a naznačil řešení některých z nich.
V laboratoři robotické rehabilitace Ing. Aleš Příhoda přiblížil žákům fungování unikátních rehabilitačních zařízení a účel jejich používání. 
Ing. Yulie Čuprová v laboratoři anatomických modelů žákům ukázala na plastinovaných modelech lidských těl jednotlivé orgány a jejich reálné uložení a mnoho dalších anatomických zajímavostí.
Poté se žáci přesunuli do druhé budovy fakulty na nám. Sítná, kde po obědové přestávce pokračovala návštěva vlastními experimenty. Žáci si sestrojili reproduktor a elektromotor pod odborným dohledem Ing. Jany Štěpanovské a díky Ing. Romanu Matějkovi se v laboratoři tkáňového inženýrství seznámili s 3D tiskem. 
Podle ohlasů věříme, že si žáci z úterní výuky a exkurze odnesli spoustu nových poznatků, které budou moci využít nejen ve škole, ale třeba i při směřování svého dalšího studia.
 

Back to Top