Národní plán obnovy: aktuální výzva pro vysoké školy

Vyhlášení Výzvy pro vysoké školy se očekává k 1. prosinci 2021. Výzva bude složena ze 3 specifických cílů (SC), z nichž bude povinné naplnit cíle A a C. Jednotlivé SC jsou:

•       Specifický cíl A: Transformace formy a obsahu vysokoškolského vzdělávání

•       Specifický cíl B: Tvorba nových studijních programů v progresivních oborech

•       Specifický cíl C: Společné projekty

Výzva bude otevřená 3 měsíce, od prosince 2021 do března 2022. Projekty se budou realizovat od 1/2022 do 6/2024.  Dotace je 100%, neočekává se tedy žádná finanční spoluúčast ze strany ČVUT. Investiční náklady budou maximálně 75 %.

Pro ČVUT je alokováno ve specifickém cíli A (SC A) 132 mil. Kč, ve SC B  100 mil. Kč a ve SC C podíl z 252 mil. Kč (zde závisí, s kolika dalšími VŠ se vytvoří spolupráce). Za celou VŠ bude možné podat pouze 1 žádost. Přípravu žádosti za celou školu bude koordinovat Odbor strukturálních fondů na RČVUT.

V případě zájmu a jakýchkoliv dotazů mne kontaktujte

Lucie Zmeškalová  - projektové oddělení FBMI