Přehled vybraných aktuálních výzev + termíny (ke dni 01.06.2023)

MŠMT - PROGRAM INTER-EXCELLENCE II, PODPROGRAM INTER-ACTION – LUAUS24 (BILATERÁLNÍ PROJEKTY ČR-USA

ZÁKLADNÍ PARAMETRY VEŘEJNÉ SOUTĚŽE - do veřejné soutěže LUAUS24 budou přijímány návrhy společných česko-amerických projektů v kategoriích základního výzkumu, průmyslového výzkumu či experimentálního vývoje, a to se zaměřením do všech vědních oblastí. Uchazečem může být výzkumná organizace; malý, střední či velký podnik. Další účastník projektu na české straně je přípustný (a to maximálně jeden), přičemž jím může být výzkumná organizace; malý, střední či velký podnik. Řešení projektů v rámci této veřejné soutěže může být zahájeno nejdříve 1. března 2024, nejpozději však do 60 kalendářních dnů po nabytí účinnosti smlouvy o poskytnutí podpory na řešení vybraného projektu a musí být ukončeno nejpozději do 31. prosince 2028. Doba řešení podpořených projektů je stanovena na 3 - 5 let. Maximální výše účelové podpory není stanovena (očekává se podpoření cca 35 projektů).

ALOKACE: 300 mil.
POČÁTEK SOUTĚŽNÍ LHŮTY: 18. 5. 2023
KONEC SOUTĚŽNÍ LHŮTY: (uzávěrka přijímání návrhů projektů) 30. 6. 2023 23:59.59
POČÁTEK HODNOTÍCÍ LHŮTY: 1. 7. 2023
KONEC HODNOTÍCÍ LHŮTY (vyhlášení výsledků): 15. 12. 2023Doba řešení projektů: OD 1. 3. 2024
Doba řešení projektů: DO (max.) 31. 12. 2028
KATEGORIE VÝZKUMU: základní výzkum, průmyslový výzkum, experimentální vývoj
DOBA ŘEŠENÍ PROJEKTU: (MAX.) 3-5 let
TEMATICKÉ OMEZENÍ VEŘEJNÉ SOUTĚŽE: všechny vědní obory
UCHAZEČ (typ): výzkumná organizace, malý, střední nebo velký podnik
DALŠÍ ÚČASTNÍK PROJEKTU CZ (popř. typ): přípustný (a to maximálně 1), výzkumná organizace, malý, střední nebo velký podnik

Podrobné informace, kontakty a zadávací dokumentace: https://www.msmt.cz/vyzkum-a-vyvoj-2/vyhlaseni-verejne-souteze-v-programu-inter-excellence-ii-8

TAČR - 1. veřejná soutěž programu DOPRAVA 2030 Program na podporu aplikovaného výzkumu a inovací v oblasti dopravy

Veřejná soutěž svým zaměřením pokrývá výzkum celého dopravního sektoru a všech druhů dopravy, tj. pozemní, vodní a letecké, včetně všech typů dopravních prostředků a dopravní infrastruktury.

• Každý návrh projektu musí naplnit jeden ze specifických cílů programu:
  • Udržitelná, přístupná a bezpečná doprava
  • Automatizace, digitalizace a technologicky pokročilá doprava
  • Nízkoemisní a ekologická doprava - v rámci tohoto cíle bude možné podpořit pouze návrhy projektů, které jsou zaměřeny na výzkum a vývoj bezemisní dopravy.
  • Návrh projektu nesmí být zaměřen na výzkum či vývoj vozidel se spalovacím motorem, v souladu s podmínkami čerpání prostředků z Národního plánu obnovy.
  • Zvláštní důraz se klade na posílení spolupráce výzkumného, akademického a soukromého sektoru a vytvoření vhodných podmínek pro komercializaci výstupů/výsledků výzkumu a jejich využití pro potřeby společnosti.
  • První veřejná soutěž je vyhlášena v souladu s podmínkami Národního plánu obnovy v rámci komponenty 5.2 s názvem Podpora výzkumu a vývoje v podnicích a zavádění inovací do podnikové praxe.

Lhůta pro podání návrhů projektů: 27. 4. 2023 - 28. 6. 2023
Termín vyhlášení výsledků:31. 12. 2023
Alokace: 240 mil. Kč (alokace může být navýšena)
Maximální výše podpory na projekt: 25 mil. Kč
Maximální intenzita podpory na projekt: 80 %
Uchazeči: podnik; výzkumná organizace; ostatní uchazeči povoleni ZD

Podrobné informace, kontakty a zadávací dokumentace: https://www.tacr.cz/soutez/doprava-2030/prvni-verejna-soutez-7/

TAČR - 5. veřejná soutěž Programu DELTA 2 Program na podporu aplikovaného výzkumu, experimentálního vývoje a inovací

Veřejná soutěž je zaměřena na podporu mezinárodní spolupráce v oblasti aplikovaného výzkumu prostřednictvím společných projektů českých subjektů podporovaných TA ČR a zahraničních partnerů s předpokládanou podporou zahraničních institucí. Jejím hlavním cílem je zvýšit množství výstupů a výsledků v oblastech, které jsou perspektivní pro budoucnost zapojených zemí.

• Cílem veřejné soutěže je rovněž podpora přenosu mezinárodních znalostí, sdílení dobré praxe a usnadnění pronikání na zahraniční trhy.
  • Projektu se spolu s českým uchazečem musí účastnit vždy minimálně jeden zahraniční partner z lokality, v níž sídlí partnerská zahraniční organizace. Úplný seznam zahraničních organizací, podmínky jejich výzvy a kontaktní údaje jsou uvedeny v příloze č. 1 zadávací dokumentace.
  • Zahraniční partner musí předložit komplementární návrh projektu jedné z uvedených zahraničních organizací. Návrh projektu uchazečů na české straně bude podpořen TA ČR pouze za předpokladu, že komplementární návrh projektu zahraničních partnerů bude současně schválen zahraniční organizací.
  • TA ČR poskytuje podporu pouze české části konsorcia. Zahraniční partneři jsoufinancováni zahraničními zdroji.
  • Podrobnější informace o specifických podmínkách zahraniční spolupráce jsou uvedeny v kapitole 3.2 Zahraniční spolupráce.
  • Program není tematicky zaměřen, výběr témat je určen s každou zahraniční organizací samostatně a odráží prioritní oblasti aplikovaného výzkumu zapojených lokalit.
  • Návrh projektu se předkládá v angličtině.

Lhůta pro podání návrhů projektů: 18. 5. 2023 - 19. 7. 2023
Termín vyhlášení výsledků: 30. 11. 2023
Alokace: 160 mil. Kč
Maximální výše podpory na projekt: 16 mil. Kč