Nové příkazy ohledně pravidel a používání emailových služeb na FBMI

Vážené studentky, vážení studenti,

žijeme ve složité době a z hlediska naší bezpečné emailové komunikace se musíme přizpůsobit vybraným opatřením. To je také případ příkazu rektora č. 7/2021, který můžete společně s příkazem děkana nalézt v příloze tohoto emailu. Jejich hlavním cílem je omezit rizika ohrožení ČVUT, resp. ČVUT FBMI IT infrastruktury včetně informačních systémů, kde jsou uložena osobní a citlivá data.

Zásadní změnou pro Vás je nutnost zrušit si přesměrování elektronické pošty na emailovou schránku mimo FBMI ČVUT, které jste si sami nastavili. Fakultní email Vám zůstává, pouze je nutné zrušit přesměrování ve Vaší schránce.

Přesměrování si zrušíte po přihlášení do emailového klienta Roundcube  (odkaz dostupný na fakultních webových stránkách, https://mailstu.fbmi.cvut.cz/info/). Kliknete na "Nastavení" a pak vyberete  volbu "Filtry". Označíte filtr, kterým jste si poštu nechali přeposílat, případně jen posílat kopii a tento filtr smažete.

V případě, že žádný filtr nemáte nastaven a pošta vám stále chodí na soukromý email, tak prosím kontaktuje IT oddělení (IT@fbmi.cvut.cz).

Prosím, aby každý z nás přistupoval k tomuto odpovědně, protože samotné příkazy k zajištění bezpečnosti nestačí. Buďme obezřetní a věnujme více pozornosti tomu, co nám přichází v rámci emailové komunikace a zdali je třeba na to reagovat.

Předem Vám děkuji za dodržování uvedených příkazů a odpovědný přístup.