Jubilejní Běh míru

Datum akce
Místo akce
Kladno

JUBILEJNÍ BĚH MÍRU KLADNO-LIDICE PŘILÁKAL VŠECHNY VĚKOVÉ SKUPINY

V sobotu 18. června se konal již desátý jubilejní ročník Běhu míru Kladno-Lidice, který pod záštitou děkana Fakulty biomedicínského inženýrství ČVUT, prof. MUDr. Jozefa Rosiny, Ph.D., MBA, pořádala Krajská rada seniorů Středočeského kraje. 

Závod o ceny běželi atleti v kategoriích muži a ženy. První místo získal v mužích Vojtěch Bližňák a v ženách zvítězila studentka FBMI Lenka Pardamcová.
Akce se zúčastnilo symbolickým pochodem několik desítek seniorů a děti s hendikepem ze ZŠ Korálek doprovázené studenty fakulty. 
Celkem se zúčastnilo cca 250 aktivních účastníků, kteří si mohli v cíli prohlédnout hasičský vůz dobrovolných hasičů z Brandejska, fakultní sanitku s možností měření tlaku či cukru v krvi nebo získat podpis VIP hostů – hereček Báry Štěpánové, Annetty Nesvadbové či mladých hokejistů Jiřího Ticháčka a Martina Špačka. 
Výtěžek z dobrovolného vstupného ve výši necelých tří tisíc byl předán ředitelce ZŠ Korálek Mgr. Semančíkové a FBMI se přidala s darem v hodnotě 20 000 Kč.
Akce byla zakončena položením kytic k památníku lidických dětí za tónů houslí, na které zahrála Kristýna Jirásková z FBMI.
 

Back to Top