Máme mistra ČR v chůzi

Datum akce
Místo akce
Trnava

Gratulujeme studentovi FBMI ČVUT Vítu Hlaváčovi k získání titulu Mistra České republiky na 50 km chůze, navíc v novém českém národním rekordu.

V sobotu 5.12. se konalo v Trnavě odložené Mistrovství České republiky na 50 km chůze. Závod byl přeložen z jarního termínu a netradičně se konal na atletickém ovále - bylo tedy třeba ujít plných 125 kol. 
"Závod se vyvíjel do 35. kilometru slibně, na tuto metu jsme došli v trojčlenné skupince v čase slibujícím výkon pod 4 hodiny. Zde se začalo skutečně závodit a na 40. kilometru jsem se již octl osamocen na vedoucí pozici. Svůj náskok jsem navyšoval až do 45. kilometru, kde se ustálil na zhruba jedné minutě před druhým českým reprezentantem a mým tréninkovým kolegou Lukášem Gdulou. Ve vyčerpávajícím závěru se mi podařilo tento náskok udržet a dojít si tak pro premiérový mistrovský titul v dospělé kategorii, navíc ještě v novém českém národním rekordu na 50 000m chůze - 3:56:26. Ten držel od roku 1985 náš současný trenér Ivo Piták (3:58:28). Jeho rekord jsem tedy překonal o celé dvě minuty, zároveň ho překonal i druhý Lukáš (3:57:22). Především se nám oběma podařilo výrazně se posunout ve světovém žebříčku na postupové pozice na nadcházející Olympijské hry v Tokiu 2021! Během začátku příští sezóny bude mým úkolem tuto pozici upevnit a skutečně tak v létě reprezentovat Českou republiku pod pěti kruhy", dodává nový mistr republiky Vít Hlaváč.

Hodně štěstí v nadcházející olympijské sezóně!
 

Back to Top