Trendy vývoje angiografických zobrazovacích systémů v lékařství

České vysoké učení technické v Praze

pořádá ve spolupráci

Českou společností biomedicínského inženýrství a lékařské informatiky ČLS JEP

Českou společností pro zdravotnickou techniku,

Klinikou zobrazovacích metod, FN Motol v Praze,

Oddělením biomedicínského inženýrství, FN Motol v Praze,

Katedrou klinického inženýrství, IPVZ v Praze

Philips Česká republika s.r.o.

phillips

odbornou jednodenní studentskou konferenci s názvem

Trendy vývoje angiografických zobrazovacích systémů v lékařství

26. listopadu 2021
09.45 až 16.35
ČVUT v Praze, FBMI, Nám. Sítná 3105, 272 01 Kladno
Akce bude probíhat primárně prezenčně
(podmínkou je prokázání u každého účastníka akce očkování nebo prodělání nemoci Covid-19 nebo test PCR – ne starší než 72 hodin či antigenní
– ne starší než 24 hodin a používání respirátoru či nanoroušky s výjimkou prezentujících
)
a v případě přísných epidemiologických nařízení online v prostředí MS Teams (bude případně včas oznámeno)

Tato akce je již třetí v rámci nové řady pravidelných studentských odborných konferencí, které budou pravidelně pořádány každý rok ke konci listopadu pro vybranou modalitu zobrazovacích systémů v lékařství. Akce je zaměřená na studenty zdravotnických studijních oborů, či programů jako Biomedicínský/á technik/a, resp. Biomedicínský/é inženýr/ství s cílem přiblížit jim vývojové trendy z pohledu technického, ale i uživatelského. Jako další modalita byly vybrány angiografické zobrazovací systémy jako invazivní systémy pro vyšetření cév a též digitální subtraktivní angiografie (DSA). Vzhledem k pokroku ve vývoji metod a algoritmů pro zpracování obrazových dat je v tomto ročníku také věnována pozornost využití umělé inteligence (artifitial intelligence - AI). Patronem tohoto ročníku je společnost Philips Česká republika s.r.o. V příštím roce 2022 to bude téma zaměřené na zobrazovací systémy digitální radiografie a patronem akce bude společnost AURA Medical s.r.o. Současně je vždy požádán jeden ze zástupců výrobců dané modality v ČR, tzv. patron, o spolupráci a podporu uvedené akce. Uvedená akce má vždy svojí www stránku a z akce jsou k dispozici PDF verze prezentací a to zejména pro studenty uvedených studijních oborů/programů VŠ.

Program konference:

Organizátor:

doc. Ing. Jiří Hozman, Ph.D.
garant studijního oboru Biomedicínský technik/programu Biomedicínská technika
proděkan pro rozvoj a vnější vztahy
předseda České společnosti biomedicínského inženýrství a lékařské informatiky ČLS JEP
vedoucí Katedry klinického inženýrství IPVZ
ČVUT v Praze
Nám. Sítná 3105
272 01 Kladno
hozman@fbmi.cvut.cz

Odborní garanti:

prof. MUDr. Miloslav ROČEK, CSc., FCIRSE
přednosta Kliniky zobrazovacích metod
Fakultní nemocnice v Motole
V Úvalu 84
150 06 Praha 5 - Motol
+420 224 438 100, 001
miloslav.rocek@lfmotol.cuni.cz
miloslav.rocek@fnmotol.cz

doc. Ing. Jiří Hozman, Ph.D.
garant studijního oboru Biomedicínský technik/programu Biomedicínská technika
proděkan pro rozvoj a vnější vztahy
vedoucí Katedry klinického inženýrství IPVZ
ČVUT v Praze
Nám. Sítná 3105
272 01 Kladno
hozman@fbmi.cvut.cz

Ing. Jiří Petráček
předseda České společnosti pro zdravotnickou techniku
vedoucí odboru
Odbor zdravotnické techniky a investic
Fakultní nemocnice v Motole
V Úvalu 84
150 06 Praha 5 - Motol
jiri.petracek@fnmotol.cz

Další doplňující informace:

Přihlášení na akci nevyžaduje registraci a ani účastnický poplatek. Nicméně, je vyžadována osobní účast, resp. připojení prostřednictvím MS Teams v případě epidemiologických nařízení a to po obdržení základních pokynů od hlavních organizátorů, či od spolupracující osoby na dané VŠ.

V případě potřeby můžeme vydat potvrzení o účasti na uvedené akci z hlediska odborných akcí garantovaných ČSBMILI ČLS JEP (viz též www stránka odborné společnosti zde) pro pracovníky ve zdravotnictví.